Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliye esnasında eşyalarınızın anlaştığınız evden eve nakliye firması tarafından sigortalanması özellikle şehirlerarası nakliye işlemlerinde çok önemlidir. Sigortalı evden eve nakliye işlemlerinde dikkat edilmesi gereken özel hususlar vardır. 
 1
 2
 3
Çoğu insan için taşınmak bir kabustur. Bu kabus akla geldikçe de strese girilir. En fazla da evdeki eşyaların nakliye esnasında zarar görmesinden korkulur. Bu nedenle de çalışmayı düşündüğümüz firmalarla yaptığımız görüşmelerde sürekli bir şeylerin sözünü almaya çalışırız. Öksüzoğlu Trabzon evden eve nakliye firması bizlere paketleme, nakliye işinde kaç personelin çalışacağı, elektrikçi ve marangoz gibi personellerinin tecrübeli olduğu gibi sözler verir. Aslında duymak istediklerimiz bu tip sözler değildir. Çünkü bunların zaten olması gerektiğinin bilincindeyiz. Yani bizlere verilmesi gereken standart hizmetlerin söz olarak bizlere verilmesi pek hoşumuza gitmez.

Asıl İstediğimiz Söz Ne

Evden eve nakliye firması ile anlaşırken fiyattan da önemli husus eşyaların sigortalanmasıdır. Çünkü eşyalar taşınma esnasında zarar gördüğü zaman anlaştığımız uygun fiyatın bizler için hiçbir manası olmayacağı gibi üzülecek ve büyük bir stres yaşayacağız.

Eşyalarımızı nakliye firmasına sigortalatmak için internetten birçok yazı okur ve kafa yorarız. Aslında bu kafa yorma boşuna. Çünkü nakliye firmasının sigorta kapsamı ile internette yazılanlar çoğu zaman birbiriyle uyuşmuyor. Birçok nakliye firması, eşyalarımızı kamyon içindeyken doğabilecek hasarlara karşı sigortalıyor. Bu kaza, yangın gibi tamamen hasar halini kapsayan bir sigorta oluyor.

Tadı Kaçtı

Müşterilerin eşyalarının sigortalanması konusunda sektörde yaşanan ve gereksiz yere uzatılan bu ciddi sorun, bu işin tadını da ciddi manada kaçırıyor. Oysa müşterilerin istediği tek şey verilen sözlere sadık kalınması ve müşteri memnuniyetidir. Ayrıca bir firmanın sigortalı evden eve nakliye hizmeti vermesinin amacı müşterilerine daha iyi br hizmet verebilmektir. Müşterilerin bu hususta mağdur edilmesi değil.

Etkin Bir Sigortalı Nakliyat

Evden eve nakliye firması eşyaları sigortaladığı zaman taşınma işleminin hangi aşamasında olursa olsun eşyalarınızda meydana gelen hasarın tutarı ne ise onu karşılamalıdır. Bu hususta mağdur olmamak için ilkeli bir sigorta anlayışı ile etkin hizmet veren bir evden eve nakliye firması ile çalışmaya özen gösterin. Sigortalı hizmet verdiğini söyleyen her nakliye firmasının sözüne kanmayın ve çok iyi bir araştırma yapın ki sonradan mağdur duruma düşmeyesiniz. Bu süreçte nakliye işlemini sigortalı yaptığını söyleyen birçok firma ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Ancak bu sözünde ne kadar sadık olduğu konusunda iyi bir araştırma yapmanız olmazsa olmazdır. Bu araştırmayı yeterli yapmazsanız ve eşyalarınız nakliye işlemi esnasında zarar görürse karşınızda bir muhatap dahi bulamayabilirsiniz.

Sigorta Nasıl Yapılır?

Evden eve nakliye esnasında eşyalarınızın anlaştığınız evden eve nakliye firması tarafından sigortalanması özellikle şehirlerarası nakliye işlemlerinde çok önemlidir. Sigortalı evden eve nakliye işlemlerinde dikkat edilmesi gereken özel hususlar vardır. Bir evden eve nakliye firması ile eşyalarınızın sigortalı taşınması hususunda anlaştıysanız taşınma işlemi başlamadan evvel o firmanın ekspertiz görevlisinin adresinize gelerek taşınma aşaması ile ilgili sizi bilgilendirmesi ve taşınma esnasında yaşanabilecek muhtemel kazalar sonrası oluşabilecek hasarlarla ilgili firmanın sigorta planını detaylı bir şekilde anlatması gerekir. Eşyaların sigortalanmasının asıl hedefi eşyaların güvende olmasını sağlamaktır. Nakliye esnasında istenmeyen kazalar neticesinde eşyalarınız zarar görürse, eşyalarınızın bedelini sigorta şirketi karşılamaktadır. Bazen de oluşan ufak tefek onarılabilecek hasarları firma, sigortayı hiç devreye sokmadan kendisi halledebilmektedir. Sigorta, kaza, yangın, hırsızlık ya da hasar gören eşyaları kapsamaktadır. Bu ihtimallerin hepsini göz önünde bulundurarak eşyalarınızın hepsini sigorta yaptırın. Aksi halde yağmurdan kaçarken, doluya tutulabilirsiniz.

Sigortalı Nakliyat Neden Popüler?

Günümüzde sigortalı nakliyat çok popüler bir hal almıştır. Bunun nedeni günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanların çok pahalı eşyalar kullanmaya başlaması ve bu eşyaların, taşınma işlemi esnasında zarar görmesinin bedelinin ağır olması kadar evden eve nakilye firmalarının müşterilerine kaliteli hizmet anlayışının da etkisi vardır. Ayrıca birbirleriyle rekabet halinde olan evden eve nakliye firmaları, günümüz koşullarına göre kendilerini geliştirmek için sürekli bir çaba içerisindedir. Müşterilerine kendileri için değerli olduklarını hissettirmeye çalışan firmalar için eşyaları sigorta yaptırmak en iyi firma politikalarından biri haline gelmiştir. Ayrıca hizmet anlayışını kaliteli bir şekilde yerine getirmeyen firmalar, sektörde fazla barınamamaktadır. Firma, her ne kadar müşterisine güvenmek istiyorsa, müşteride çalıştığı firmaya güvenmek istemektedir. Bu karşılıklı güven duygusunu tesis etmek isteyen firmalar, müşterilerinin eşyalarını sigortalattırarak bu konuda önemli bir adım atmakta ve müşterilerinin aklında herhangi bir soru işareti bırakmamaktadır. Günümüz iletişim çağı olduğundan müşterilerini mağdur etmeyen firmalar, sektörde büyük bir imaj kazanmaktadır. Bu imajı kazanmak isteyen ya da kazandığı imajı kaybetmek istemeyen firmalar sayesinde de sigortalı nakliyatın popüler hale geldiğini söyeleyebiliriz.

Sigortalı Nakliyatta Bilinmesi Gerekenler

Evden eve nakliye esnasında yapılan sigortada bilmeniz gereken en önemli husus bu konuda düzenlenmiş ayrı bir sigorta poliçesinin olmadığıdır. Evden eve nakliyat sigortasında kullanılan iki tür sigorta poliçesi vardır. Bu iki poliçeden biri üçüncü şahıslara karşı Mali Mesuliyet Sigortası, diğeri ise Emtia Nakliyat Sigortasıdır. Mali Mesuliyet Sigortası isimli poliçe, nakliyatçıyı taşıdığı mala karşı üçüncü şahıslardan gelebilecek zararı güvence altına alır. Bu poliçe nakliyatçının adına düzenlendiğinden dolayı da tazminat hakkı doğduğu takdirde tazminat ödemesi nakliyatçıya yapılır. Mal sahibinin nakliyatçıdan tazminat talep hakkı doğması için Evden Eve Nakliyat sözleşmesi imzalaması şarttır.

Mali mesuliyet sigortası isimli poliçe, nakliyatçının ihmalinden dolayı eşyada oluşabilecek kırılma, çizilme, çökme vb. hasarlara karşı ise herhangi bir güvence vermemektedir. Şunu çok iyi bilin ki nakliyatrçının ihmalinden dolayı eşyada oluşabilecek hasarlara güvence veren herhangi bir sigorta poliçesi mevcut değildir.

Emtia Nakliyat Sigortası isimli sigorta poliçesi de mal sahibinin evden eve nakliyat esnasında trafik kazası vb. olumsuzluklardan dolayı eşyasına gelebilecek hasara karşı güvence verir. Bu sigorta poliçesi de nakliyatçının ihmalinden kaynaklanabilecek hasarlara karşı bir güvence vermez. Sonuçta nakliye edilen eşya ikinci el olarak değerlendiriliyor. Bu nedenle taşınma esnasında eşyaya zarar gelip gelmediği ancak anlaşılan evden eve nakliye firması tarafından taşınma işlemi öncesinde gönderilen sigorta eksperlerinin eşya üzerinde yaptığı incelemeyle anlaşılabilir. Bu da çok pahalı bir işlem olduğundan sigorta şirketleri buna yanaşmıyorlar. Ben maliyetini karşılarım diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Siz, sigorta eksperi gelmesinde ısrar ederseniz, bu seferde sigorta şirketleri böyle bir işe yanaşmıyorlar.

Nakliyatçının ihmalinden dolayı eşyanıza gelebilecek zararlara karşı eşyanızı güvence altına almak istiyorsanız, en iyi hukuki zemin Evden Eve Nakliyat Sözleşmesidir. Burada da dikkat edilmesi gereken en önemli husus sözleşmeyi nakliyatçının kendisinin hazırlamamasıdır. Çünkü böyle bir sözleşme sizi hiçbir şekilde güvence altına almaz. Hatta içeriğini inceleyecek olursanız nakliyatçıyı size karşı koruduğunu rahatlıkla fark edersiniz. Bazen sözleşmenin içeriğine öyle maddeler koyuyorlar ki eşyanıza el koysa hukuken haklı çıkacak. Eşyalarınız şehirlerarası nakliye oluyorsa eşyanızın yüklendiği aracın plakasını mutlaka Evden Eve Nakliyat sözleşmesine yazın. Ayrıca Evden Eve Nakliyat Sözleşmesiyle Tüketici Mahkemesi’ne müracaat ederseniz eşyanıza taşınma esnasında gelen zararı tanzim etme şansınız çok yüksektir.
Konusunda deneyimli, planlı ve profesyonel ekiplerden oluşan bir kadro ile çalışarak, Trabzon’da taşınma esnasında yaşanması muhtemel sorunlar en alt seviyeye çekerek siz müşterilerimizin eşyalarına zarar vermeden taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz.. Planlı bir taşınma operasyonu ile sizleri en kısa sürede yeni yuvanıza sorunszca taşımayı ilke edinmiştir.
Öksüzoğlu Evden Eve Nakliyat Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Öksüzoğlu Nakliyat'a aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2022 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.