Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Nakliyat Fiması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınmaya karar verdikten sonra Trabzon'da evden eve nakliyat firmalarından hangisi seçeceğinize nasıl karar vermelisiniz? Taşınma işlemi için hangi firmayı seçmeli ya da hangi kriterlere göre evden eve nakliyat firması belirlemelisiniz?
Evden eve nakliyat hizmetlerini insanlar çok sık almazlar. Bunun içinde özel olarak çalıştıkları bir nakliyat firmasına gereksinim duymazlar. Evden eve nakliyat hizmetine gereksinim duydukları zaman yaptıkları araştırmalar neticesinde akıllarına yatan bir firma ile çalışmayı tercih ederler. Peki piyasada çok sayıda bulunan evden eve nakliyat şirketleri arasından bir tanesini seçerken doğru tercihi yapmak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Doğru tercih yapılmadığı zaman bunun içerdiği ciddi risklerin farkında olan bilinçli insanlar için bu sorunun cevabı çok önemlidir. Çünkü taşınma esnasında firmanın ihmalinden dolayı eşyaya gelebilecek hasarlar eşyalarınızı bir daha kullanılamaz hale getirebilir ve yenisini almak durumunda kalabilirsiniz. Bu tür can sıkıcı durumları yaşamamak için mutlaka doğru firma tercih edilmelidir. İşte evden eve nakliyat firması tercihi yaparken dikkat etmemiz gerekenler;

Ucuz Fiyat Kaliteli Hizmet Şansını Düşürür

Evden eve nakliye hizmeti alırken iyi bir firmadan kaliteli hizmet almak istiyorsanız önceliğiniz fiyat değil, alacağınız kaliteli hizmet olmalıdır. Bu konuda tecrübeli insanları dinlediğiniz zaman yüksek fiyatında kaliteli hizmet manasına gelmediği kanısına varma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu durum kafanızı karıştırsa da yüksek fiyata kaliteli hizmet alma şansınız dahi düşükken, ucuz fiyata kaliteli hizmet alma şansınızı varın siz düşünün. Ayrıca evden eve nakliye hizmetlerinin fiyatları insanlar genellikle yaz sezonunda çalışmayı tercih ettiği için yaz mevsiminde çok yüksektir. Bu durum sektörde fiyat konusunda büyük bir istikrarsızlığı beraberinde getirmektedir. Öyle ki kış sezonunda evlerini taşıyan insanlar çok uygun fiyatlara çok kaliteli hizmet alırken, aynı kaliteli hizmetin bedeli yaz aylarında çok uçuk rakamlara varmaktadır. İtiraz ettiğiniz zamanda işinize gelirse gibi bir tavırla karşı karşıya kalbilirsiniz. Çünkü yaz aylarında evden eve nakliye firmalarına o kadar çok talep oluyor ki çoğu zaman kendileri iş seçmek zorunda kalıyorlar. Size yaz mevsiminde işinize gelirse diyen nakliye firmasına başka bir mevsimde gittiğiniz zaman iş kapasitesi üçte iki düşmüş olacağından kafanızdaki fiyatı kabul ettirme şansınız çok yüksektir. Çünkü bu seferde siz, adeta intikam alırcasına işine gelirse tavrı takınıyorsunuz.

Mesela elektronik herhangi bir eşyada kaliteyi fiyatın belirlediğinin hemen herkes bilincindedir. Evden eve nakliye hizmetlerinde de durum pek farklı değildir. Çünkü evden eve nakliye firmasının kaliteli ambalaj malzemesi kullanması ve yeterli işçi çalıştırması doğal olarak fiyatı yükseltecektir. Siz, evden eve nakliye firmasıyla ucuza anlaştığınız zaman o da işçi sayısını kısıtlayarak, ambalaj malzemesinin kalitesini düşürerek kendini kurtaracak karı elde etmeye çalışacaktır. Bunun bilincinde olarak karar vermek gerekir.

Peki evden eve nakliye firması tercih ederken illa da yüksek fiyatlı firmalara mı yönlenmek gerekiyor?

Bu soruya kesin ‘evet’ cevabını vermek yanıltıcı olabilir. Araştırma yaparken iki taraflı yapmak gerekiyor. Siz, ucuz fiyat verenle de, yüksek fiyat verenle de görüşmelerinizi yapın. Onlara almak istediğiniz hizmetin kalitesini detaylı bir şekilde anlatın. Firmalar tarafından verilen cevapları değerlendirerek aklınıza hangisi yatıyorsa o firma ile çalışın.

Müşterisi Çok Olan ve Olumlu Yorumlar Almış Firmalarla Çalışın

Müşteri potansiyeli fazla olan ve internette yaptığınız araştırmalarda çok fazla olumlu yorum almış olan firmalarla çalışmayı tercih edin. Çünkü böyle bir imajı elde etmek sanıldığı kadar da kolay bir iş değildir. Şunu da çok iyi bilin ki çalıştığı evden eve nakliyat firmasından memnun kalan çoğu müşteri internete girip de çalıştığı firma ile ilgili bir yorumda bulunmamaktadır. Ama çalıştığı evden eve nakliyat firmasından memnun kalmayan her müşteri, firmaya gıcıklık olsun diye ya da bir nevi intikam almak için olumsuz yorum yapmaktadır. Bu nedenle de bir evden eve nakliyat firmasının kaliteli hizmet verdiğinin en iyi göstergesi olumlu yorum sayısının çok fazla olmasıdır.

Çevrenizden Referans Alın

Evden eve nakliye firması seçiminde doğru seçim yapabilmek için çevrenizde yakınlarda taşınmış birilerinin görüşlerine başvurabilirsiniz. Bu kişilere, ‘Bir daha taşındığınızda aynı firmayı tercih eder misiniz?’ sorusunu yöneltin. Ancak verdiği cevaptan daha çok yüz ifadesine dikkat edin. Çünkü asıl cevabı sözleri değil, yüz ifadesi verecektir. Tereddütsüz bir şekilde o firmayla çalışmanızı tavsiye ediyorsa siz de o firmayla çalışmayı düşünebilirsiniz. Ancak fiyat konusunda fikir edinebilmek için en az beş firmayla görüşün ve fiyat teklifi alın. Firma tercihi yaparken de en yüksek fiyat veren firma ile en düşük fiyat veren firmayı kesinlikle tercih etmeyin.

Sözleşme Yapmayı Unutmayın

İşlerin ters gitmesini göz önünde bulundurarak anlaştığınız evden eve nakliye firmasıyla mutlaka bir sözleşme imzalayın. İşler ters giderse en büyük güvenceniz bu sözleşme olacaktır. Ne var ki evden eve nakliye işlemi esnasında sözleşme yapan kişi sayısı yüzde 5’i geçmiyor. Evinizi bulunduğunuz şehirde nakliye ediyorsanız bu bir nebze önemsenmeyebilir. Ancak eviniz şehirler arasında nakliye oluyorsa sözleşmeyi kesinlikle yapmayı ihmal etmeyin. Zaten çoğu firmanın kendi hazırlamış olduğu sözleşme şablonları bulunmaktadır. Siz sadece ilgili alanları doldurarak sözleşmeyi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Eşyalarınızı Sigortalattırın

Bu konuda yanlış bilinen en önemli husus taşınma esnasında hasar gören ikinci el eşyalarında sigorta kapsamına girdiğidir. Oysa böyle bir şey söz konusu değildir. O zaman ‘Sigortanın ne önemi var ki?’ şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. Bu konuda siz de haklısınız demekten başka bir söz olmasa da izmir evden eve nakliyat firmaları tarafından pazarlanan sigortanın tam ziya sigortası olduğunu bilin. Tam ziya sigortası eşyanızı taşıyan nakliye aracının kaza yapması ya da yanması gibi durumlarda eşyanızın kullanılamayacak hale gelmesi durumunda devreye girerek zararınızı tanzim eder. Bu nedenle şehir içinde önemsemeseniz de şehirlerarasında taşınıyorsanız eşyalarınızı mutlaka sigortalattırın.
Konusunda deneyimli, planlı ve profesyonel ekiplerden oluşan bir kadro ile çalışarak, Trabzon’da taşınma esnasında yaşanması muhtemel sorunlar en alt seviyeye çekerek siz müşterilerimizin eşyalarına zarar vermeden taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz.. Planlı bir taşınma operasyonu ile sizleri en kısa sürede yeni yuvanıza sorunszca taşımayı ilke edinmiştir.
Öksüzoğlu Evden Eve Nakliyat Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Öksüzoğlu Nakliyat'a aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2022 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.