Blog Kategorileri
Rastgele Makale

Evden Eve Nakliye Fiyatları

Evinizi taşımaya karar verdiyseniz evden eve nakliye fiyatları ile ilgili fikir sahibi olma hususunda işiniz oldukça zor. Çünkü bu sektörde sadece evden eve nakliye firmaları değil, kamyoncularda faal halde çalıştığından fiyat konusunda kafanız epeyi bir karışacaktır. Evden eve nakliye fiyatları ile ilgili internet ortamı fikir edinmek için en iyi platform olsa da telefon ve mail alternatif seçenekler arasındadır.
 1
 2
 3
Ancak bu üç seçeneğinde işinizi kolaylaştıracağını söylemek epeyi bir zor. En iyi fiyatı bulma konusunda işinizi kolaylaştıracak ve en doğru kararı vermenizi sağlayacak yöntemin referans olduğunu söyleyebiliriz. Araştırma yaparken kafanızda çalışmak için birkaç firma belirleyeceksiniz. Bu firmaların biriyle çalışmaya karar vermeden evvel mutlaka ofislerini ziyaret edin. Böylelikle taşınma sürecinde nasıl insanlarla muhatap olacağınız ile ilgili fikir sahibi olursunuz. Şimdi izmir evden eve nakliyat fiyatları konusunda birkaç fikir sahibi olalım.

Doğru Hizmet İçin Doğru Fiyat Şart

Ülkemizde evden eve nakliye hizmetleri artık lojistik sektöründen bağımsız hareket etmektedir. Ülkemizin hemen hemen her köşesinde de evden eve nakliye hizmeti alabilmek olanaklı hale gelmiştir. Evden eve nakliye hizmeti alırken memnun kalmanız için doğru hizmet ve doğru fiyat olmazsa olmaz koşullardır. Bunun içinde işinde profesyonel ve kalıplaşmış taşımacılık hizmetleri almaya özen gösterin. Evden eve nakliye sektöründe doğru fiyatı ve doğru hizmeti alabilmeniz için bayağı bir emek sarf etmeniz gerekecek. Çünkü evden eve nakliye firmalarının fiyat tekliflerinin dahi birbiriyle hiç alakası olmadığını daha araştırmanızın başında fark edersiniz. Fiyat araştırırken sizi bekleyen ikinci bir tehlikede bu sektörde, profesyonel firmalardan daha fazla amatör firmaların yer almasıdır. Yani fiyatı makul diye amatör bir firma ile çalışmaya karar verme ihtimaliniz oldukça fazladır. Uygun fiyata kaliteli hizmetin hakkınız olduğunu haklı olarak düşünseniz de yaptığınız araştırma ile de bunu gerçekten hak etmeniz gerekiyor.

Fiyatlandırmada Yaşanan Problemler

Evden eve nakliye firmaları ile ilgili araştırma yaparken ve bir firma ile anlaşma sağlarken en büyük sorunu fiyatlandırmada yaşayacağınızın bilincinde olun ki çok fazla strese girmeyesiniz. Bu sektörde profesyonel olsun ya da amatör olsun hemen hemen her firma yaptığı işten yüzde 100 ya da yüzde 50 kar elde etmeyi hedeflemektedir. Bu düşüncede birçok sorunun kaynağını oluşturmaktadır. Adil bir fiyatlandırma için doğru firmayı bulmak gerekir ki bu da sizin elinizde olan bir şey.

Evden Eve Nakliyede Fiyatı Etkileyen Unsurlar

Evden eve nakliyede fiyatı etkileyen en önemli unsur iki ev arasındaki mesafedir. Bu nedenle fiyatlandırmada şehir içi fiyatlandırma ile şehirlerarası fiyatlandırma arasında bayağı bir fiyat farkı olabilmektedir. İkinci en önemli etken ise evinizdeki oda sayısı ile eşyanızın fazlalığıdır. Çünkü oda sayısı doğal olarak eşya sayısını, eşya sayısı da evden eve nakliye firmasının çalıştıracağı işçi sayısını etkilemektedir. Ayrıca evden eve nakliye firmasına ait kamyonun eşya yüklenirken ve indirilirken her iki evede 25 metre yaklaşması önemlidir. Çünkü 25 metreyi aşan mesafelerde firma tarafından ek ücret talep edilmektedir.

Nakliyat Sözleşmesi Şart mı?

Günümüzde nakliyat sözleşmesinin pek kullanılmadığı rahatlıkla söylenebilir. Yapılan nakliyat sözleşmelerinin ise muhtemel olumsuzlukları engellemede yetersiz kaldığı görülüyor. Sizlere tavsiyemiz, evden eve nakliye firması ile anlaştığınız her hususu içeren detaylı bir sözleşme yapmanızdır. Günümüzde en iyi anlaşma yönteminin bu olduğu işin uzmanları tarafından da sıkça dile getirilir. Öyle imzalı bir sözleşme yapmanıza da gerek yoktur. Nakliye firması ile netleştirdiğiniz fiyatı ve anlaştığınız diğer detayları, eşyalarınızın resimlerini sms olarak nakliye firmasına atın ve karşılığında onay verip vermediklerini takip edin. Her detayı yazılı hale getirirseniz taşınma esnasında bir problem ile karşılaştığınız zaman haklı iken haksız durumuna düşmezsiniz. Tabii her ne kadar sms yeterli denilse de her iki tarafın imzalayacağı bir sözleşmenin olması en iyisidir.

Fiyat Teklifleri Arasında Kolay Tercih Nasıl Yapılır?

Fiyat teklifleri arasında tercih yapmak kolay bir iş değildir. Çünkü makul fiyatlı firmalara yöneldiğinizde kaliteli ve doğru hizmeti alıp alamayacağınız kafanızı kurcalayacaktır. Bir yandan da yüksek fiyatın kaliteli hizmet olmadığının bilincinde olmanız tercihte işinizi zorlaştıracaktır. Teklif aldığınız firmaların internet sayfalarına girerek müşteri yorumlarını okumak sizin için en iyi referans olacaktır.

Paketlemeyi Kendiniz Yapmanız Halinde Fiyat Düşer mi?

Özel eşyalarınızın paketleme işini sakın nakliye firmasına vermeyin. Çünkü o sizin özelinizdir. Evinizdeki bütün eşyaların paketlenmesi, montaj ve demontaj işlemleri evden eve nakliye firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu konuda mutfak eşyalarınızı, kıyafetlerinizi ve ufak tefek diğer eşyalarınızı sizin paketlemeniz halinde firma size 300 liraya kadar bir indirim yapabilir. Ayrıca demontajı ve montajı zor özel bir üretim mobilyaya veya gaysan bir mobilya türüne sahipseniz bu konu hakkında anlaştığınız firmayı bilgilendirin ki sonradan ek ücret krizi yaşamayasınız.

Eşyalar Kamyona Sığmazsa Firma İle Sorun Yaşar mıyım?

Taşınma esnasında yaşayabileceğiniz en büyük krizlerden biri nakliye firmasının gönderdiği araca eşyalarınızın sığmamasıdır. Bulunduğunuz şehirde bir yere taşınıyorsanız ikinci bir sefer yaptırma imkanınız olur. Ancak böyle bir durumda anlaştığınız nakliye firması, ilk anlaşılan fiyatın yarısı kadar bir ücret talep edebilir. Böyle bir olasılıkla karşılaştığınız zaman aşırı strese girmemek için buna hazırlıklı olun.

Eğer şehirlerarası bir yere taşınıyorsanız ve eşyalarınız evden eve nakliye firmasının gönderdiği araca sığmadıysa kesinlikle taşınmayın. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en iyi şey anlaştığınız nakliye firmasından yeni bir araç getirmesini talep etmektir. Böyle bir imkan yoksa da yeni bir firma ile anlaşma yoluna gidin. Ancak anlaştığınız yeni firmayı büyük araç göndermesi için uyarın.

Evden eve nakliye işlemi esnasında böyle krizlerle karşılaşmamak için eşyalarınızın hacimlerini çok iyi hesaplayın. Hatta tek tek resmini çekerek anlaştığınız evden eve nakliye firmasına gönderin.

Parça Eşyaya Fiyat Teklifi Verilir mi?

Taşınmasını istediğiniz parça eşyalarınız içinde fiyat teklifi alma imkanınız olduğunu bilin. Bunun için evden eve nakliye firmalarının parça eşya taşıma formunu doldurarak rahatlıkla fiyat teklifi alabilirsiniz. Hatta taşınacak parça eşyalarınızın resimlerini çekerek firmaya gönderebilir ya da anlaştığınız firmayı taşınacak parça eşyanız hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirebilirsiniz. Bu firmanın size doğru fiyat teklifi vermesinde de işe yarayacaktır. En makul fiyatı bulabilmek içinde birkaç firmadan teklif almayı unutmayın.

Evden eve nakliye işlemleri zor bir süreçtir. Fiyat teklifi aldıktan ve makul bir fiyata bir firma ile anlaştıktan sonra işi hallettim diye bir düşünceye sakın kapılmayın. Bu süreçte yaşayabileceğiniz olası krizleri de göz önünde bulundurarak doğru adımları atmada her zaman dikkatli olun.
Konusunda deneyimli, planlı ve profesyonel ekiplerden oluşan bir kadro ile çalışarak, Trabzon’da taşınma esnasında yaşanması muhtemel sorunlar en alt seviyeye çekerek siz müşterilerimizin eşyalarına zarar vermeden taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz.. Planlı bir taşınma operasyonu ile sizleri en kısa sürede yeni yuvanıza sorunszca taşımayı ilke edinmiştir.
Öksüzoğlu Evden Eve Nakliyat Resmi Web Sayfasıdır. İçeriğin ve görsellerin tüm kullanım hakları Öksüzoğlu Nakliyat'a aittir izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2022 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilmiştir.